Pirelli Scorpion XC M Gold 29x2.4 ProWALL 120 tpi SmartGRIP

74,90
 Skladom Nová Lesná 2ks, Hrádok 8ks
loader Ďalšie farby a možnosti...
 Odporučiť

Pirelli Scorpion XC M ProWALL je plášť určený pre XC a maratón. Má vzorku s nízkym profilom blokov s malou vzdialenosťou medzi nimi pre rýchlu a istú jazdu na každom tvrdom povrchu, za sucha aj za mokra a to vďaka gumovej zmesi SmartGRIP.

Plášte s označením M sú výborná voľba na trate maratónov, kedy sa druhy povrchov a terénov menia a rovnováha medzi udržaním maximálnej rýchlosti a priľnavosťou zostáva zásadným prvkom. Príjemný bonus je dlhá životnosť a spoľahlivosť plášťa. To v súhrne zaisťujú tieto technológie obsiahnuté v plášti.

Vlastnosti MTB plášťa

  • Gumová zmes SmartGRIP – výborná priľnavosť za sucha aj za mokra počas celej životnosti plášťa so zvýšenou odolnosťou proti pretrhnutiu.
  • Oplet – viacvrstvový nylonový oplet s hustotou 120tpi pre nízku hmotnosť a skvelé odvaľovanie.
  • Konštrukcia ProWaLL – ochranné zosilnenie bočníc pre lepšiu odolnosť proti prepichnutiu.
  • Tubeless-Ready – bezdušové použitie s jednoduchou montážou a odolnými pätkami.

SmartGRIP

Špičková gumová zmes, ktorá je výsledkom dlhoročných skúseností Pirelli z off-road pretekárskych okruhov po celom svete pre 2 i 4 kolesá. Vyznačuje sa dvoma diametrálne protikladnými vlastnosťami:

  • odolnosť proti prerezaniu: garantuje maximálnu mechanickú priľnavosť a záber v suchých podmienkach a vyššiu odolnosť proti prepichnutiu spolu s dlhšou životnosťou
  • chemickú priľnavosť zamokra: nie je potrebné premýšľať nad zmenou podmienok, či bude pršať alebo či budú na trati bahnité a klzké úseky

Výsledkom je dlhšia životnosť jazdných vlastností plášťa, ktorý má nielen výbornú priľnavosť a záber v protichodných podmienkach ako sú sucho a mokro, ale tiež si tieto jazdné charakteristiky udržuje počas celej doby opotrebovavánia. Na rozdiel od viaczmesových zmesí (dvoch alebo troch), jednozmesové zloženie SmartGRIP umožňuje vyrovnané jazdné vlastnosti v priebehu celej jeho životnosti. Väčšia mechanická odolnosť gumy poskytuje tiež vyššiu odolnosť nielen voči opotrebeniu, ale aj proti prepichnutiu, preto je potrebné vyvinúť väčšiu silu k prerezaniu alebo prepichnutiu plášťa.

Pirelli

Svetoznámy taliansky výrobca, ktorý vznikol už v roku 1872. Zameriava sa na produkciu pneumatík na automobily, motocykle a od roku 2018 aj na bicykle. Je výhradným dodávateľom pneumatík pre Formulu 1.

Šport / použitiecyklistika
loader  Načítavam hodnotenia...
loader  Načítavam podobné produkty...