Karpos outdoor - kolekcia jar / leto 2023

Aktuálna kolekcia talianskej outdoorovej značky Karpos prináša pre sezónu jar / leto nové farebné schémy, ale aj viacero nových produktov, ktoré dopĺňajú už tak veľmi širokú ponuku oblečenia pre horolezectvo, turistiku, hiking, trekking, horskú cyklistiku, trailový beh ale aj voľný čas.

Prinášame vám prehľad noviniek a top produktov jednotlivých línií aktuálnej kolekcie podľa aktivít a zamerania. Produkty nie len z tejto kolekcie nájdete na našom e-shope a u našich predajcov..

SEVERE

SEVERE

Produktová línia určená pre tých, ktorí pri svojich aktivitách v horách žiadajú od oblečenia maximálnu ochranu a odolnosť. Pokiaľ ide o horolezectvo, náročnejšiu turistiku, či rôzne expedičné dobrodružstvá, kvalitné technické oblečenie je jedným z kritických faktorov, od ktorých závisí dosiahnutie stanovených cieľov.


"Môžeš zastaviť, lebo musíš. Alebo môžeš zastaviť, lebo chceš. My ti umožníme robiť tieto rozhodnutia slobodne, lebo našou prácou a vášňou je vyrábať také oblečenie, ktoré ťa nebude limitovať." 

Top produkty Severe

Najobsiahlejšiu radu oblečenia od Karpos túto sezónu nedopĺňa žiadna novinka, a tak medzi jej TOP produktami naďalej žiaria overené kúsky ako ľahká plne vode a vetruodolná bunda TEMPORALE, vetruodolná syntetická perovka SASS DE MURA, softshell vesta a bunda LEDE, či ich modulárna kombinácia bunda LEDE CONVERTIBLE s odpojiteľnými rukávmi. Stálicami sú tiež lezecké nohavice WALL, WALL EVO a WALL EVO G a turistické nohavice ROCK, ROCK EVO, DOLADA a letné univerzálne nohavice CADIN. Široká je tiež ponuka flísiek s aj bez kapucne, od najľahšej ľahko zbaliteľnej POMEDES, až po najzateplenejšiu PIZZOCCO EVO. Medzi tričkami funkčnosťou vyčnievajú produkty MOVED EVO a ALTA VIA POLARTEC® využívajúce tkaniny Polartec®, ktoré najmä v lete zabezpečia vysokú úroveň termoregulácie. Úplný strop ponuky v zmysle funkčnosti a použitých materiálov tvoria produkty K-PERFORMANCE určené pre tých najáročnejších horolezcov a turistov.
DYNAMIC

DYNAMIC

Trail running, speed hiking, či nordic walking dnes predstavujú obľúbené formy intenzívneho pohybu v prírode a horách. Oblečenie rady Dynamic je navrhnuté tak, aby vyznávačom tohto typu športových aktivít ponúklo maximum, čo sa týka ochrany, no zároveň aj priedušnosti, pri čo najnižšej hmotnosti a objeme jednotlivých kúskov oblečenia. 


"Čím nižšiu hmotnosť oblečenia so sebou nosíš, tým menej úsilia vynaložíš. Vyššia rýchlosť pri nižšej námahe. Odľahčíme tvoje telo i psychiku, aby si mohol stúpať do hôr rýchlejšie a bezpečnejšie." 

Top produkty Dynamic

Novinkou sú ľahké a minimalisticky zbaliteľné nohavice LOT EVO so zipsom po celej dĺžke bokov, ktorý uľahčuje ich obliekanie a vyzliekanie, a tiež umožňuje rôznu úroveň vetrania počas výkonu. Tieto nohavice sa skvele hodia k bunde LOT EVO, a tvoria ľahko zbaliteľnú kombináciu pre prípad nepriaznivého počasia. Úplnú ochranu pred vetrom a dažďom zas poskytnú bunda a nohavice LAVAREDO RAIN a LOT RAIN. Pod názvom produktovej skupiny LAVAREDO nájdete ďalšie novinky ultraľahké tričko a tielko LAVAREDO ULTRA TECH a tiež širokú ponuku funkčných tričiek, bežeckých legín, boxeriek a krátkych nohavíc. Tu zaujme ďalšia novinka, ultraľahké bežecké shortky FAST VERTICAL. Svižnejším hikerom a hikerkám sú určené ľahšie turistické nohavice a bermudy TRE CIME.

Training

Training

Aj pri ľahších športových aktivitách je dôležité cítiť sa komfortne. Vďaka príjemným materiálom oblečenia rady Training si vychutnáte jogu, pilates, ľahký jogging, či len obyčajnú prechádzku v parku s pocitom voľnosti pohybu.  

Top produkty Training

Pre túto radu kolekcie je charakteristické použitie na dotyk príjemných stretchových materiálov talianského výrobcu Sensitive®Materiálové zloženie tiež poskytuje ochranu pokožky pred UV A a UV B žiarením. Pánsku časť sortimentu doplnili novinky, nohavice EASY FRIZZmikina EASY FRIZZ s prímesou konopných tkanín. Dámsku ponuku tvoria mikiny, dlhé i krátke nohavice a tričká a topy EASY FRIZZ a EASYGOING. Pohodlné strihy a príjemné materiály dodajú dámam pocit komfortu, nové farebné schémy zas dávku nápaditej talianskej elegancie.

ADVENTURE BIKE

ADVENTURE BIKE

Produktová línia oblečenia pre cyklistov vychutnávajúcich si voľnosť pohybu pri jazde v horách a lesoch, a ktorá zúročuje know-how značky Karpos z iných outdoorových oblastí.


"Dobrodružstvá na dvoch kolesách sa stávajú nezabudnuteľnými keď prekročíš hranicu neznámeho. Neprestávaj objavovať."

TOP PRODUKTY ADVENTURE BIKE

Táto rada oblečenia pre horských cyklistov je čoraz populárnejšia, a to najmä vďaka pohodlným strihom a funkčnosti materiálov. Ponuku dresov rozširujú novinky VAL DI DENTRO LS (dlhý rukáv), VAL DI DENTRO TEE (krátky rukáv) so strečovým materiálom na ramenách a perforovanou tkaninou na zvyšku dresu pre lepšiu termoreguláciu, a tiež ľahké priedušné dresy PRALONGIA EVO a VAL VIOLA. K overeným modelom nohavíc s voľným strihom pribudli kraťasy VAL FEDERIA EVO, konštruované z dvoch typov tkaniny K-Stretch. Tá ľahšia a elastickejšia je použitá v miestach, kde sa vyžaduje voľnosť pohybu a optimálna termoregulácia, exponované miesta ako predná časť stehien a sed sú naopak vyrobené z odolnejšej verzie tohto materiálu. Samozrejmosťou je DWR úprava povrchu nohavíc odpudzujúca vodu a špinu. 
Free Spirit

Free Spirit

Technické oblečenie pre horolezectvo, turistiku, trailový beh, či cyklistiku každoročné dopĺňa oblečenie pre voľný čas z produktovej línie Free Spirit, v ktorej nápaditý talianský dizajn jednotlivých kúskov oblečenia podčiarkujú prírodné materiály ako merino, konope, či eko bavlna. 

TOP PRODUKTY FREE SPIRIT

Ten, kto si raz obľúbi technickosť a neprehliadnuteľný štýl oblečenia KARPOS, len ťažko odolá ponuke oblečenia na voľný čas, ktoré funkčnosťou a kvalitou použitých materiálov nezaostáva za športovým a turistickým oblečením tejto značky. Novinky môžeme rozdeliť podľa materiálových zložení. Kombinácia merino vlna/syntetické vlákna bola použitá pri dámskych a pánskych mikinách COPPOLO a tričkách VERDANA. Dámske a pánske mikiny, tričká, kraťasy a nohavice v zložení konope/bavlna dostali spoločný produktový názov TOTOGA HEMP. Kto má v obľube oblečenie z kvalitnej bavlny, príde si na svoje pri širokom výbere tričiek vrátane noviniek AMBRETTA a SPORT&CLEAN. Stálicami v ponuke bavlneného oblečenia sú dámske a pánske mikiny PICCHIO a nohavice NOGHERA.

Karpos PICCHIO mikina Guacamole
Karpos PICCHIO mikina GuacamoleSkladom
100,00 €
Karpos CROCUS dámske tričko Hot Coral
Karpos CROCUS dámske tričko Hot CoralSkladom
45,00 €
Karpos AMBRETTA tričko North Atlantic
Karpos AMBRETTA tričko North AtlanticSkladom
45,00 €
Karpos TOTOGA HEMP nohavice North Atlantic
Karpos TOTOGA HEMP nohavice North AtlanticSkladom
160,00 €
Karpos ANEMONE EVO dámske tričko Blue Atoll
Karpos ANEMONE EVO dámske tričko Blue AtollSkladom
40,00 €
KIDS

KIDS

Pohyb je dôležitou súčasťou zdravého vývoja mladého organizmu. V spojení s prírodou prináša nie len rozvoj tela, ale aj duše, vďaka objavovaniu krás všetkého živého, ale aj zvládaniu prírodných nástrah, či zdolávaniu prvých cieľov.

TOP PRODUKTY KIDS

Karpos turistické oblečenie pre deti od 5 do 12 rokov je vyrábané v unisex strihoch. Modely sú odvodené od obľúbených "dospeláckych" kúskov. Svoju ratolesť tak môžete obliecť napr. do flísky NUVOLAU KIDtrička LOMA KID, či turistických nohavíc a bermúd FANTASIA KIDAj u detských modelov je samozrejmosťou použitie kvalitných materiálov ako Thermo Fleece, či K-Stretch.

DOPLNKY

Ponuka rukavíc, čiapok, čeleniek a iných doplnkov je samozrejme doplnená o aktuálne farebné schémy.