Cyklistické tretry Udog

UDOG je skratkou pre Underdog, športový výraz, ktorý označuje súťažiaceho, od ktorého sa neočakáva víťazstvo, no napriek tomu si získa priazeň fanúšikov. Underdog chce dokázať, že so snahou uspieť a tvrdou prácou nás môže ktokoľvek prekvapiť a vyhrať.

Každý môže dosiahnuť svoje ciele. V cyklistike aj v živote. Všetci sme Underdogs, UDOG je pre nás všetkých.

<H2>Zrodené vo Veneto</H2>

Zrodené vo Veneto

Cyklistické tretry UDOG sa zrodili z lásky k cyklistike v talianskom regióne Veneto (Benátsko), ktorý je známy dlhoročnou a pôsobivou cyklistickou kultúrou, a zároveň svojou posadnutosťou módou a štýlom.

Za značkou UDOG stojí skupina vášnivých cyklistov, ktorí si dali za cieľ jediné - vyrábať tie najlepšie cyklistické topánky v zmysle výkonu i štýlu. 

Názov UDOG je odvodený od anglického "underdog", čo v preklade znamená "podceňovaný", pretože práve pocit outsidera môže byť palivom, ktoré človeka ženie za víťazstvom.

<H2>Zakladateľ</H2>

Zakladateľ

Spoločnosť založil v roku 2021 Alberto Fonte, celoživotný cyklista a predtým manažér značky v fi’zi:k a riaditeľ predaja a marketingu v Pinarello a Kask. Alberto je vášnivý pretekár so skutočnou láskou k športu vo všetkých jeho disciplínach. Po pätnástich rokoch práce pre niektoré z najznámejších značiek v cyklistike sa rozhodol vytvoriť novú a jedinečnú cyklistickú značku.

PREČO ŠNÚRKY A ČO JE TO TWS?


Pedálovanie nie je len o zábere smerom nadol. Pri správnej technike sa jedná o kruhový pohyb, kedy je chodidlo v zábere počas celého cyklu. Bežné cyklistické tretry sú vybavené pomerne tuhým zvrškom, ktorý sa neprispôsobí tvaru chodidla, čo v prípade ťahu smerom nahor môže spôsobovať diskomfort. 

Zvršok tretier UDOG je ale navrhnutý tak, aby sa aktívne prispôsobil tvaru chodidla a tlak naň vyvíjaný rozkladal rovnomerne pre čo najvyšší komfort, a zároveň zabezpečil čo najefektívnejší prenos sily na pedále. Deje sa tak prostredníctvom technológie TWS (Tension Wrap System), ktorá spočíva v premyslenom systéme konštrukčných elementov v oblasti priehlavku, dokonale prepojených šnúrkami.

Tradičné šnúrky majú tendenciu sa pri pedálovaní uvoľňovať, Preto tretry UDOG využívajú patentované šnúrky, ktorých plochý tvar vznikol lisovaním, vďaka čomu vo svojom vnútri nemajú žiaden vzduch a vynikajú takmer nulovou rozťažnosťou. Uzol a celý šnurovací vzorec tým pádom zostáva pevný aj počas tých najdlhších výjazdov. Šnúrky UDOG sú vyrobené zo 100%-ne recyklovaného polyesteru a neobsahujú žiadne perfluorované látky.

<H2>ČISTÝ A FUNKČNÝ DIZAJN</H2>

ČISTÝ A FUNKČNÝ DIZAJN

Patentovaná technológia PTS (Pocket Tongue Systém) poskytuje priestor pre uloženie uviazaných šnúrok, čím neruší čistý a aerodynamický dizajn tretier.

Zvršok tvorí jedinečný bezšvový úpletový materiál, ktorý sa prispôsobí rôznym tvarom chodidiel, a je zároveň ľahký, odolný, priedušný a vodeodolný. Pre čo najvyšší komfort je zvršok navrhnutý iba s minimálnym prešívaním a v jeho jednotlivých častiach sú použité rôzne technické vzory úpletu vzhľadom na požadovanú funkčnosť.  

Celkový tvar a strih tretier UDOG je navrhnutý tak, aby poskytoval veľkorysý priestor v oblasti špičky pre čo najvyššiu úroveň komfortu, a naopak hlboký a úzky tvar päty pre maximálny výkon a oporu počas pedálovania.

<h2>PODRÁŽKA</h2>

PODRÁŽKA

V súčasnosti modely tretier využívajú dva druhy podošvy:

CIMA 11.0, ktorá ponúka tú najlepšiu zmes komfortu a pevnosti, využívajúc karbónový kompozit pevnosti 11. Je vybavená smerovým vetracím kanálom a integrovanou gumenou pätou a špičkou. Široká platforma umožňuje montáž rôznych zarážok (kufrov) a ich presné nastavenie v bočnom i pozdĺžnom smere.

TENSIONE 7.0, vyrobená z kompozitu uhlíka a nylonu vytvorená tak, aby poskytla konzistentnú tuhosť pozdĺž celého chodidla. V kombinácii s pohodlným zvrškom tretier Tensione poskytuje vysokú mieru komfortu pri optimálnom prenose sily počas pedálovania. Je takisto vybavená smerovým vetracím kanálom a integrovanou gumenou pätou a špičkou a jej široká platforma umožňuje montáž rôznych zarážok (kufrov) a ich presné nastavenie v bočnom i pozdĺžnom smere. 

Aktuálne v ponuke:

UDOG Tensione Cestné Tretry biele sivéSkladom
165,00 €
149,90 €
UDOG Tensione Cestné Tretry čierneSkladom
165,00 €
149,90 €
Akcia
-9%
UDOG Cima Carbon Cestné Tretry čierneSkladom
250,00 €
UDOG Distanza Gravel Tretry sivéSkladom
180,00 €