Pirelli Scorpion XC R Classic 29x2.2 ProWall

69,90

29x2.2
loader Ďalšie farby a možnosti...
 Odporučiť

Maximálna výkonnosť zadného kolesa na zmiešanom povrchu.

Modelová rada Pirelli Scorpion XC je určená pre každodenné crosscountry jazdenia. Či už sú to preteky, kde sa všetko odvíja od rýchlosti a dobrej stopy alebo pohodového a uvoľneného jazdenia.

Model R má špecifický dizajn určený pre zadné koleso: vzorka so stredne vysokým profilom blokov a strednou vzdialenosťou medzi nimi a s pridanou trakciou a odolnosťou pre rýchle a bezpečné jazdenie na rôznych povrchoch, zasucha aj zamokra a s vlastnosťami gumovej zmesi SmartGRIP. Navyše sa plášť vyznačuje vysokou úrovňou spoľahlivosti a dlhou životnosťou. Najlepšie funguje v kombinácii s modelom M na prednom kolese pre vyváženie jazdných vlastností.

Vlastnosti plášťa

  • oplet- viacvrstvový nylonový oplet s hustotou 120TPI pre nízku hmotnosť a vynikajúce odvalovanie
  • konštrukcia ProWALL- ochranné zosilnenie bočníc pre lepšiu odolnosť voči prepychnutiu
  • Tubeless-Ready - bezdušové použitie s jednoduchou montážou a odolnými pätkami
  • vyvinutý pre ráfiky so širkou 25C

SmartGRIP

Špičková gumová zmes, ktorá je výsledkom dlhoročných skúseností Pirelli z off-road pretekárskych okruhov po celom svete pre 2 i 4 kolesá. Vyznačuje sa dvoma diametrálne protikladnými vlastnosťami:

  • odolnosť proti prerezaniu: garantuje maximálnu mechanickú priľnavosť a záber v suchých podmienkach a vyššiu odolnosť proti prepichnutiu spolu s dlhšou životnosťou
  • chemickú priľnavosť zamokra: nie je potrebné premýšľať nad zmenou podmienok, či bude pršať alebo či budú na trati bahnité a klzké úseky

Výsledkom je dlhšia životnosť jazdných vlastností plášťa, ktorý má nielen výbornú priľnavosť a záber v protichodných podmienkach ako sú sucho a mokro, ale tiež si tieto jazdné charakteristiky udržuje počas celej doby opotrebovavánia. Na rozdiel od viaczmesových zmesí (dvoch alebo troch), jednozmesové zloženie SmartGRIP umožňuje vyrovnané jazdné vlastnosti v priebehu celej jeho životnosti. Väčšia mechanická odolnosť gumy poskytuje tiež vyššiu odolnosť nielen voči opotrebeniu, ale aj proti prepichnutiu, preto je potrebné vyvinúť väčšiu silu k prerezaniu alebo prepichnutiu plášťa.

ProWALL

Technológia ochranného zosilnenia bočnice plášťa pre väčšiu odolnosť proti prepichnutiu a stabilnejší prejav pri použití nízkych tlakov vzduchu v plášti. Pridaná vrstva nylonovej textílie cez oplet na bočnici zvyšuje odolnosť nielen proti prerezaniu a precvaknutiu, ale tiež vylepšuje celkové správanie plášťa v zákrutách a umožňuje tak lepšie ovládanie bicykla a presnejšie držanie stopy. Tieto vlastnosti boli dosiahnuté bez obmedzenia hmotnosti plášťa a efektivity prenosu sily zo šliapania, takže plášte s touto technológiou sú ideálne pre použitie v pretekárskom XC nasadení až po agresívne Trail jazdenie, keď sú doplnené vhodnou kostrou (120tpi respektíve 60tpi).

Pirelli

Svetoznámy taliansky výrobca, ktorý vznikol už v roku 1872. Zameriava sa na produkciu pneumatík na automobily, motocykle a od roku 2018 aj na bicykle. Je výhradným dodávateľom pneumatík pre Formulu 1.

Šport / použitiecyklistika, MTB
Modelová radaScorpion™ XC
loader  Načítavam hodnotenia...
loader  Načítavam podobné produkty...