Sportful

Renomovaný výrobca športového oblečenia a doplnkov Sportful. Sortiment je zameraný na oudoorové športy ako cyklistika, bežecké lyžovanie a turistika. Príbeh značky Sportful sa začal v roku 1946, keď rodina Cremonese otvorila fabriku na výrobu pleteného oblečenia. V priebehu niekoľkých rokov sa výroba rozvinula na veľkovýrobu spodnej bielizne vysoke...

Renomovaný výrobca športového oblečenia a doplnkov Sportful. Sortiment je zameraný na oudoorové športy ako cyklistika, bežecké lyžovanie a turistika. Príbeh značky Sportful sa začal v roku 1946, keď rodina Cremonese otvorila fabriku na výrobu pleteného oblečenia. V priebehu niekoľkých rokov sa výroba rozvinula na veľkovýrobu spodnej bielizne vysokej kvality, ktorá bola určená pre taliansky a americký trh. Skutočný zlom nastal v roku 1972, keď Dr. Giordano Cremonese prevzal od svojich rodičov vedenie firmy a chcel sa zúčastniť novo vzniknutých pretekov v bežeckom lyžovaní, no nemal vhodné oblečenie. Na výrobu potrebného úboru sa rozhodol využiť rodinný podnik. Začal ho vyrábať sériovo a dosiahol tým nevídaný úspech. Bol to začiatok značky Sportful. Povzbudený úspechom v bežeckom lyžovaní a pre veľký záujem začal vyrábať oblečenie aj pre cyklistov. Po dominatnej pozícii na domácom- talianskom trhu sa v roku 1985 rozhodol expandovať aj na zahraničné trhy. Najväčší úspech firmy prišiel v roku 2002, keď taliansky reprezentačný tím v cyklistike začal nosiť jej oblečenie. Krátko na to vyhral Mario Cipollini majstrovstvá sveta v Zolderi. Nasledovali ďalšie víťazstvá značky: Paolo Bettini získal zlato na olympiáde v Aténach a v roku 2006 vyhral majstrovstvá sveta v Salzburgu.

V súčasnosti Sportful sponzoruje národné tímy Fínska, Francúzska, Českej republiky, Ukrajiny a Kazachstanu v bežeckom lyžovaní. V cyklistike je jeden z hlavných sponzorov tímu Tinkoff- Saxo, ktorého dres oblieka aj Peter Sagan.

Zobraziť viac
Sportful Merino Wool 18 ponožky sivé/oranžové
Sportful Merino Wool 18 ponožky sivé/oranžovéSkladom Nová Lesná
17,90 €
Novinka
Sportful Gore® Windstopper® čelenka čierna/oranžová SDR
Sportful Gore® Windstopper® čelenka čierna/oranžová SDRSkladom Nová Lesná
24,90 €
Novinka