DAVORIN, s. r. o.

Firma Davorin, s.r.o. vznikla v roku 2012. Je výhradným distribútorom (dovozcom) viacerých špičkových športových značiek na Slovensku. Pôsobíme v cyklistike, cyklistickom oblečení, bicykloch, v bežeckom lyžovaní, športových doplnkoch a športovej výžive.

"Našu prácu a odhodlanie asi najlepšie prezentuje logo našej firmy."

Carbon – Uhlík – Prvok úžasných možností. Jeho obrovské množstvo foriem a modifikácií ho predurčuje k širokému spektru použitia. Môžeme odvážne povedať, že je v súčasnosti neodmysliteľným prvkom cyklistiky. Z karbónového vlákna sú vyrábané rámy bicyklov nádherných tvarov, a čo je najdôležitejšie s vynikajúcimi vlastnosťami. Neexistuje iný materiál, ktorý by v športe pri danej váhe dokázal poskytnúť podobnú tvrdosť a trvácnosť.

Fluorine – Fluór – Element, ktorý naše meno spája s bežeckým lyžovaním. Poskytuje bezkonkurenčné vlastnosti ako súčasť bežeckých voskov. Je využívaný profesionálnymi bežcami na lyžiach, zlepšuje sklz, predlžuje životnosť vosku a zabraňuje lepeniu snehu.

Oxygen – Kyslík – V logu uvedený uprostred, pretože je spojením predchádzajúcich článkov. Je symbolom čistoty zdravia a vitality. Je tým, čo ľudí poháňa ďalej, dáva nám silu, bez ohľadu na to čo práve robíme, no zvlášť v športe. Kyslík je ten prvok, vďaka ktorému dal človek karbónu a fluóru tvar, používa ich v športe, posúva svoje limity alebo získava pocit slobody.

Prečo sme logo vyskladali práve z týchto kameňov? Použili sme základné chemické prvky, pretože náš zmysel pre šport je zakorenený v bunkách a venujeme sa mu celý srdcom. Nevenujeme sa odvetviu povrchne, ale od základu. To je to, čo charakterizuje štvorlístok Davorin – Carbon – Oxygen – Fluorine. Naším cieľom je sprístupňovať špičkové produkty pre športových nadšencov. Stáli sme na počiatku vývoja super-aerodynamickej bežeckej kombinézy Sportful, s ktorou dosiahla Anastasia Kuzminová olympijské zlato v biatlone na zimných olympijských hrách 2010 v kanadskom Vancouveri. Paralelne fungoval aj vývoj profi dresov pre tím Saxobank Tinkoffbank postavený na podobnej technológii, z ktorého momentálne najviac profituje Alberto Contador.