Fiandre

Preteky Okolo Flámska sú jedny z najstarších cyklistických pretekov na svete, ktoré sa odohrávajú naprieč týmto regiónom od roku 1913. Sú to náročné, častokrát nevyspytateľné preteky, ktoré vedia zabolieť. Vyhrať túto klasiku znamená stať sa legendou.

dfd

O tom, že v  tomto drsnom regióne žijú naozaj neoblomní ľudia, svedčí aj príbeh Paula Demana, ktorý sa stal v roku 1913 historicky prvým víťazom legendárneho Ronde van Vlaanderen. Neskôr bol povolaný do prvej svetovej vojny, počas ktorej bol väznený a odsúdený na smrť, ale podarilo sa mu uniknúť a po vojne vyhral rovnako významné preteky akými sú Paris-Roubaix či Paris-Tour.

Flámsko je drsná krajina, zmietaná dažďom, posiata charakteristickými cyklotrasami z dlažobných kociek. Mnohí najväčší jazdci Sportful dokázali nad týmito cestami zvíťaziť. Či už je to Museeuw, Cancellara, Nuyens alebo Sagan.

V priebehu rokov tím Sportful dostával od týchto šampiónov spätnú väzbu. Všetci športovci sa zhodli na tom, že je  pre nich zásadné, aby bolo cyklooblečenie navrhnuté tak, aby dokonale odolávalo poveternostným vplyvom. Či už je to hore v kopcoch, alebo dole na flámskych poliach. Aby odolávalo silnému vetru, náhlym dažďom... Na základe týchto poznatkov sa zrodil modelový rad pod názvom Fiandre, čo je taliansky názov pre Flámsko.

Tento rad bol navrhnutý tak, aby odolával rôznorodým poveternostným podmienkam, nejde tu len o cyklooblečenie do dažďa. Do úvahy sa bralo aj slnečné počasie, premenlivý vietor, náhle teplotné rozdiely, ktoré môžu kedykoľvek nastať. Jednoducho povedané, oblečenie z radu Fiandre je navrhnuté tak, aby chránilo jazdca počas akéhokoľvek počasia, je určené pre tých, ktorí sa pred rozmarmi počasia len tak nezastavia v jazde.

Materiály vysokej kvality, jedinečný štýl, zmysel pre detail. Toto všetko oceníte počas nosenia v teréne. Produkty Fiandre sú vyvinuté presne podľa spätnej väzby silných a odvážnych. Budete s nimi rovnako spokojní, ako aj naši šampióni.

Pripravili sme celú škálu oblečenia, ktoré vás ochráni, preto si nenechajte ujsť ani doplnky Fiandre, či už ide o rôzne návleky, čiapky a pod.

Vodotesné, vetruvzdorné, priedušné, pohodlné. To sú slová, ktoré oceníte, keď vás prepadne dážď, zima či vietor. Pretože to je to, čo chce Fiandre poskytnúť – ďalší skvelý deň na bicykli bez ohľadu na podmienky.

Produkty Fiandre jednoducho rozpoznáte podľa červeného pruhu s nápisom Fiandre, ktorý sa nachádza na každom výrobku z tohto radu. LIVE IT.
zdroj: sportful.com