6 690,00
3 990,00
Ľutujeme, produkt už nie je dostupný
loader Ďalšie farby...
 Odporučiť

Game changer - prvé slová ktoré vyslovil Sir Bradley Wiggins po testovaní Dogma K8-S.

Pinarello Dogma K8-S je prvý cestný bicykel so zadným odpružením. Vznikol na základe zvláštnej požiadavky tímu Sky: mať inovatívny rám, ktorý by bol schopný znížiť psychickú a fyzickú námahu jazdcov, a tým zvýšiť výkon na najprestížnejších jarných klasikách, ako je napr. Pariž-Roubaix alebo okolo Flander.

Rovnako ako u Dogmi F8, sa zhromaždil tím talianskych a britských inžinierov s cieľom vytvoriť cestný bicykel s definovanými vlastnosťami: vynikajúca vertikálna tuhosť, nízka hmotnosť, ľahké a spoľahlivé zadné odpruženie v kombinácii s novou zadnou stavbou pre dokonalý jazdný komfort.

DOGMA K8-S má predný rámový trojuholník podobný tomu, ktorý je na Dogme F8. Geometria je len mierne upravená pre lepšiu jazdu na nerovnom teréne, zatiaľ čo zadný trojuholník prešiel veľkou zmenou, a to vďaka novému odpruženiu DSS 1.0 (Dogma Suspension System) a novej zadnej vidlici FLEXSTAYS.

Po laboratórnych testoch, ktoré zaistili bezpečnosť a účinnosť nového rámu, sa testovala nová Dogma K8-S na posledných 130-tich kilometroch náročných úsekov s dlažobnými kockami legendárnej Paríž-Roubaix, na ktorých boli vykonané porovnávacie testy s predchádzajúcou Dogmou K.

Z celého skúšobného obdobia bolo získaných veľké množstvo dát pre uľahčenie a porovnanie.

V porovnaní s Dogmou K 2015 je celkový výkon Dogmy K8-S o 4,6% vyšší a jazdcovi poskytuje o 50% väčší komfort počas jazdenia na hrboľatom teréne.


Dogma K8-S rám vo veľkosti 53-komplet s odpružením váži menej ako 1 kg, presne 990 gramov. Jedná sa o revolučný rám, ktorý otvorí nové možnosti v jazde na cestnom bicykli a pretekaní.

Šport / použitiecyklistika
Farbačierna, biela
Modelová radaDogma K8
MateriálKarbon Torayca T11001K
RámPinarello Dogma K8-S
VidlicaPinarello Onda K
TlmičPinarello 10 mm
KolesáFulcrum Quattro Carbon
SadaShimano Ultegra
PrehadzovačShimano Ultegra
KľukyShimano Ultegra
BrzdyShimano Ultegra
RiadidláMOST Jaguar
PredstavecMOST Tiger
SedlovkaPinarello Dogma K8
SedloFizik Arione R3
Plášte/GaluskyVittoria CORSA 23
loader  Načítavam hodnotenia...
loader  Načítavam podobné produkty...