Matteo Della Bordella, nový ambasádor Karpos

  Kategórie: Karpos, Outdoor, PR články, Šport,
24. feb'19

- Manrico Dell’Agnola
- Maurizio Giordani
- Marco Confortola 

To sú mená horolezcov, na ktorých vyrástla značka Karpos. Manrico je známy svojimi výstupmi na vertikály Dolomitov, Maurizio si obľúbil drsný vápenec, Marco zdolal neúprosné himalájske steny.

Do početnej skupiny ambasádorov značky Karpos dokonale zapadol aj nový člen, taliansky expert v horolezectve, milovník vertikál, Matteo Della Bordella. Jeho vášeň pre lezenie sa začala naplno prejavovať vo veku 12 rokov, kedy podnikal rôzne dobrodružstvá so svojim otcom na stenách v blízkosti domova. V roku 2006 sa pripojil do legendárnej skupiny Ragni di Lecco, ktorá ho formovala nielen ako horolezca, ale aj ako človeka. Matteo postupne získal za svoje technické lezenie medzinárodné uznanie.

Gallery 4
Obľubuje však  aj voľné lezenie, kedy ho málo horolezeckej výstroje a náročné trasy dokonale preveria. Pre tento štýl lezenia si obľúbil hlavne hory Patagónie, ale rád zavíta aj do Grónska, Pakistanu, Indie či na kanadský Baffinov ostrov.

Vzťah k horám a veľké výzvy sú jeho neodmysliteľnou súčasťou. Matteo je všestranný horolezec, pre ktorého je dobrodružstvo základným prvkom všetkého, čo podnikne. Je ideálnym partnerom pre Karpos, keďže dokonale stelesňuje hodnoty tejto značky.

Profilo
„Teší ma a som hrdý na to, že môžem spolupracovať s touto značkou, pretože si myslím, že dokonale zodpovedá mojej horolezeckej filozofii a poskytuje mi produkty, ktoré sú najspoľahlivejšie, najľahšie a najviac vyhovujú mojim potrebám. Zároveň je to spojenie s jednou veľkou rodinou. Pracovať s touto značkou po boku horolezeckých legiend akými sú Manrico Dall'Agnola či Maurizio Giordani ma presviedča o tom, že to bude úspešná spolupráca.“ Matteo Della Bordella 

Zdroj: karpos-outdoor.com