Diadora

Diadora je lídrom športového trhu už viac než šesťdesiat rokov. Túto taliansku značku športového vybavenia charakterizuje jedinečný štýl a vysoká kvalita. Bola založená v roku 1948 v meste Caerano di San Marco v severotalianskej provincii Treviso a pôvodne se zaoberala výrobou kvalitnej turistickej a pracovnej obuvi. V šesťdesiatych rokoch roz...

Diadora je lídrom športového trhu už viac než šesťdesiat rokov. Túto taliansku značku športového vybavenia charakterizuje jedinečný štýl a vysoká kvalita. Bola založená v roku 1948 v meste Caerano di San Marco v severotalianskej provincii Treviso a pôvodne se zaoberala výrobou kvalitnej turistickej a pracovnej obuvi. V šesťdesiatych rokoch rozšírila svoj záber o športové vybavenie a využívaním moderných technologií rýchlo získala vysokú kvalitu a skvelú povesť. Celosvetový ekonomický boom a obrovský rozvoj profesionálneho športu v 70. rokoch minulého storočia zastihol Diadoru ako pripravenú. Svoj záujem stále presúvala do ďalších športových odvetví a zvolila cestu nekompromisnej kvality. Zamerala sa na technické a vysoko výkonnostné produkty vyhovujúce vysokým nárokom profesionálnych športovcov. Kládla dôraz na pohodlie a progresívny design a táto cesta zbierala ďalšie úspechy.

Diadora naviazala spoluprácu s hviezdami atletiky a futbalu a to ju vynieslo na výslnie. Do polovice 70. rokov predala viac než tri milióny párov a bola zastúpená v 45 krajinách sveta. Množstvo víťazstiev zvýšilo prestíž značky a Diadora sa stala synonymom úspechu, nenapodobniteľného talianského štýlu a kvality.

Následujúce desaťročia zamerala spoločnosť svoju pozornosť aj na iné športové odvetvia, než tradičný tenis, atletiku či futbal. Cyklistika, basketbal, volejbal, motorizmus, ale taktiež šerm alebo box, to boli nové ciele Diadory. Spolupráca s najväčšími športovými hviezdami posunula laťku zase o niečo vyššie. Kto by nepoznal mená ako Marti Mulligan, Bjorn Borg, Boris Becker, Roberto Baggio, Giancarlo Antognoni, Pierluigi Collina, Ben Johnson, Alain Prost, Niki Lauda alebo Ayrton Senna. Zvyšujúce sa nároky na profesionálnu športovú obuv viedli k založeniu výskumného centra, v ktorom pôsobí vynikajúci tím vývojárov, obuvných expertov, špecialistov na ortopédiu a odborníkov z bio-inžinierskeho centra Milánskej polytechniky. Vďaka ním vyvinula značka Diadora mnoho prevratných technologických riešení.

V 90. rokoch Diadora sponzorovala mnohé športové šampionáty a jej svieži a jedinečný štýl si získával nových a nových priaznivcov. Súčasnosť patrí v produkci značky najmä tenisu, futbalu, behu a cyklistike.

Na poli profesionálnej cyklistiky vstúpila Diadora v 80. rokoch minulého storočia s veľkým zaujatím a nasadením. Počas týchto rokov pomohla k mnohým cenným úspechom a víťazstvám v najprestížnejších pretekoch. Sponzorovaní športovci a ich tímy útočili na najvyššie priečky Tour de France, Giro d’Italia alebo Hour Record.

Medzi prvých športovcov, ktorí si obuli tretry Diadora a vyhrali svoj životný zápas bol napríklad Giovanni Battaglin, víťaz Giro d’Italia z roku 1981. V súčasnosti spolupracuje značka s vynikajúcími cyklistickými tímami ako napríklad Movistar a sponzoruje veľké cyklistické hviezdy, ako sú Alejandro Valverde, Lukas Flückiger, Cadel Evans, Nairo Quintana a ďalší.

Zobraziť viac